DSC_1083

Wiosenna zastawa w Sowy od Canpol babies

Maluchy chcą jeść, chcą pić a najlepiej samodzielnie. A więc każdy rodzic poszukuje pięknej, dobrej zastawy stołowej oraz kubków, kubeczków i szklaneczek różnorakiej maści dla dzieci. W sklepach dziecięcych półka pod tymi artykułami się ugina i zdaje się nie mieć końca… Więc jak nie zginąć w tej całej masie gadżetów? Dziś na naszym testerskim stole zawitały produkty dla dzieci z serii Sowa od Canpol babies.

Ostatnio sama wybrałam się do sklepu z artykułami dziecięcymi, aby zakupić bliźniakom nowe butelki do picia. Stare niestety jak to zwykły robić i ich poprzedniczki postanowiły już kapać, przeciekać albo zajść brudem, którego żadnym sposobem nie doczyścisz. Wchodząc między półki o niekończącej się długości padł na mnie blady strach, że jak że co i które najlepsze. Z pomocą przyszedł mi na szczęście Canpol babies z dostarczonym nam do testów zestawem z serii Sowy.

Nasz zestaw składał się z talerza płaskiego, bidon niekapek, kubka do nauki picia, zawieszki na smoczek i smoczka.

DSC_1084 DSC_1091Najciekawszym gadżetem z tego zestawu okazał się kubek do nauki picia. Jest on wykonany z grubego, półprzezroczystego plastiku. Zwieńczony jest niebieską zatyczką z otwieranym dzióbkiem. Dużym ułatwieniem dla małych rączek są duże, poręczne uszy po obu stronach kubka. Produkt o pojemności 190ml. Utrzymany jest w designie całej serii, z przodu posiada ładną sówkę. Moje dzieci sięgnęły po niego z wielkim zaangażowaniem, testowały rzucając, machając. Przetrwał ten miesiąc testów bez większych uszczerbków na strukturze. Z tego kubka dziecko pije praktycznie jak ze zwykłego, ponieważ płyny swobodnie wylewają się po jego przechyleniu. To oczywiście musi zwiększać naszą uwagę, bo bliźniaki po odkryciu tego faktu często chciały polewać różne elementy wystroju wnętrz naszego domu. Oczywiście kiedy dziecko już opanuję umiejętność samodzielnego picia z kubka, mozemy zdjąć zatyczkę i korzystać z niego jak ze standardowego kubka. Jest on łatwy w utrzymaniu czystości. Produkt jest dedykowany dzieciom powyżej 9mc.

DSC_1092Bidon niekapek oczywiście utrzymany w bardzo ładnym designie w sówki, od razu przyciągnął uwagę Olka. Wykonany jest z przezroczystego, niebieskiego plastiku i zwieńczony twardym ustnikiem z membraną. Rzeczywiście po miesiącu testowania nadal jest bidonem niekapkiem, nawet pomimo rzucania czy siadania na nim. W komplecie mamy też plastikowy uchwyt pomocny podczas wycieczek oraz plastikową, przezroczystą zatyczkę. Membrana rzeczywiście nie pozwala wypływać swobodnie zawartości bidonu. Całość łatwo się myje, jednak jest jedno, poważne ALE! Niestety membrana jest wykonana z białego plastiku i posiada zespół otworów. Kiedy podajemy dziecku coś jeszcze prócz wody w bidonie resztki tego np. soku pozostają wewnątrz membrany. Niestety nie mamy jej jak rozebrać, otworzyć, a co za tym idzie dokładnie domyć. Po dłuższym używaniu zaobserwujemy tam nieciekawy osad. Bidon jest o pojemności 350ml. Produkt powyżej 12mc.

DSC_1088Talerz – bardzo ładny produkt. Wykonany z niebieskiego plastiku z motywami sów. Jest rzeczywiście odporny na metalowe sztućce, czy nawet zmagania dwóch maluchów o jeden talerz. Ładny wygląd zachęca do korzystania z niego nawet starszych domowników. Jest w bardzo poręcznym kształcie, a na bokach posiada wypustki. Dzięki nim z łatwością przeniesie go nawet małe dziecko. Posiłki można na nim podgrzewać w mikrofalówce.

Smoczek z zawieszką. Fajne produkty z sowimi motywami. Smoczek silikonowy symetryczny przeznaczony dla wieku 6-18mcy. Posiada plastikową, przezroczystą zatyczkę. Zawieszka zwieńczona jest piękną sową. Klips jest przezroczysty i bardzo dobrze trzyma się ubrania malucha. Łańcuszek jest plastikowy, a samo zapięcie jest standardowe dla zawieszek marki Canpol babies.

Z całego zestawu Sówki od Canpol babies bardzo przypadł nam do gustu kubek do nauki picia i talerz. Niestety ze względów na niemożność doczyszczenia membrany nie mogę polecić Wam bidonu niekapka, no chyba że tylko do picia wody. A Wy jakie produkty doceniacie z Canpol babies?

Polecamy Wam również udział w programie blogerkim – Blogosfera od Canpol babies.

blogosfera
Istnieje 13 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.