DSC_0835

Świat naleśnikiem malowany

Naleśniki kocha chyba każdy z nas?! Przynajmniej mam takie wrażenie, szczególnie kiedy się zajrzy na jakąkolwiek stronę z przepisami. Niestety ile stron tyle przepisów na idealne naleśniki. Wielkimi fanami naleśników okazały się być moje dzieci. To dla nich staram się co jakiś czas pokonać moje lenistwo i przygotować te fenomenalne placki.

DSC_0842Tak dzieci je kochają, ale nie lubią nudy również na talerzu Od kiedy w naszych progach kuchennych rozgościła się Naleśnikarka Fiesta od Russell Hobbs, o której pisałam Wam już <<TUTAJ>> jest mi zdecydowanie łatwiej sprostać wymaganiom moich młodych konsumentów. Taki sprzęt to oszczędność czasu, a to sobie jako młoda mama bardzo cenię. Z racji tego, iż dzieciaki kochają naleśniki bezdyskusyjnie postanowiłam przygotować im coś co ich zaskoczy. Ale czy naleśniki mogą namalować naszemu dziecku cały świat?

Przepis na naleśniki:

1kg mąki

1l mleka, najlepiej świeżego

0,5l kefiru

2 jajka

0,5l wody gazowanej

szczypta soli

Przygotowanie ciasta naleśnikowego:

DSC_0861

DSC_0880Wszystkie składniki mieszamy ze sobą za pomocą trzepaczki lub miksera. Dodawanie wody mineralnej gazowanej pozwala uzyskać ciasto bardziej puszyste, lżejsze. Ciasto na naleśniki pieczone z pomocą naleśnikarki musi być dość rzadkie, aby łatwo się rozprowadzało po powierzchni. Aby uzyskać różnokolorowe cisto można dodać barwniki spożywcze lub naturalne uzyskane z warzyw i owoców. Ja dodałam barwniki spożywcze zakupione w Lidlu. Kilka kropel wystarczyło na uzyskanie całkiem fajnego koloru w każdej z butelek. Ciasto w każdym z kolorów warto przelać sobie do plastikowych butelek z dzióbkiem. Moje producent dedykował serwowaniu sosów, ale do nakładania ciasta naleśnikowego posłużyły również idealnie (5,99zł za komplet w jednym z hipermarketów).

DSC_0888I teraz tak naprawdę w tworzeniu dzieciom świata z naleśników ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i predyspozycje do prac plastycznych. Z pomocą równomiernie nagrzewającej się naleśnikarki możemy wyczarować kwiaty, zwierzęta czy też świat 🙂 Ja próbowałam przygotować też naleśniki 3D. Tak 3D!

DSC_0914

DSC_0858Naleśniki 3D możemy wykonać np. jako gąsienicę. Najpierw smażymy odnóża. Kiedy są gotowe wylewamy ciasto w kształcie tułowia gąsienicy. Do lekko ściętego ciała gąsienicy przyczepiamy wcześniej przygotowane nogi. Na koniec przyklejamy również przygotowane wcześniej oczy. I voilà! Gwarantuję, że dzieci będą zachwycone!

DSC_0923A Wy staracie się przygotowywać ciekawe w kształcie i kolorach posiłki dla dzieci? Pochwalcie się pomysłami 🙂
Jest 1 Komentarz

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.