woman-1049075_640

Nawilżający krem do twarzy dla cery mieszanej i wrażliwej. Jak znaleźć produkt, który spełni wszystkie potrzeby skóry?

Krem do twarzy do stosowania na dzień to bezwzględnie najważniejszy kosmetyk dla każdej kobiety. Jest on w stanie nie tylko zapewnić jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie w ciągu dnia, ale też zabezpieczyć ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Przy wyborze kremu do twarzy musimy jednak pamiętać o tym, by odpowiednio dostosować go do potrzeb naszej skóry. Najwięcej problemów z doborem odpowiedniego preparatu zdecydowanie mają panie, które posiadają cerę mieszaną ze skłonnością do nadwrażliwości. Jak zatem wybrać krem, który z jednej strony odpowiednio nawilży skórę, zapobiegnie jej nadmiernemu przetłuszczaniu, a z drugiej poradzi sobie z podrażnieniami i zaczerwienieniami?

Krem nawilżający do cery mieszanej – wybieraj go z rozwagą!

Skóra mieszana i wrażliwa jest takim typem cery, który ze względu na swoją bardzo zróżnicowaną charakterystykę, wymaga od nas bardzo rozważnego doboru kremu do twarzy. Chodzi tu bowiem nie tylko o to, by wybrany produkt nie przetłuszczał i nie przesuszał nadmiernie skóry, ale też chronił ją przed zaczerwienieniami i podrażnieniami. Pamiętajmy, że cera, która ma skłonności do nadwrażliwości, bardzo gwałtownie reaguje na wszelkie czynniki zewnętrzne – w tym gwałtowne zmiany pogody czy silne składniki różnych preparatów kosmetycznych. Dlatego też wybrany przez nas krem do twarzy powinien być bogaty nie tylko w skuteczne, ale przede wszystkim łagodne komponenty.

Dobry krem nawilżający do twarzy – gdzie go znaleźć?

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele różnych kremów dostosowanych do potrzeb cery mieszanej, jednak prawda jest taka, że o ich skuteczności możemy przekonać się dopiero w momencie ich stosowania. Według jakich kategorii szukać zatem dobrego kremu nawilżającego do cery mieszanej? Przed zakupem wybranego produktu warto przede wszystkim zapoznać się z opiniami na jego temat lub poprosić w drogerii o jego próbkę, by móc na własnej skórze przekonać się, czy dany produkt spełni nasze potrzeby. Na szczególną uwagę zasługuje w tej kwestii lekki krem nawilżający do twarzy Mixa, który cieszy się bardzo pozytywnymi recenzjami wśród osób posiadających cerę mieszaną. Marka zyskała miano swoistego eksperta od skóry wrażliwej – skład wszystkich kosmetyków Mixa został bowiem skomponowany w taki sposób, by spełniać potrzeby różnych typów cery ze skłonnością do nadwrażliwości.

Cera mieszana i wrażliwa – łagodne oczyszczanie

Przy cerze mieszanej musimy zadbać nie tylko o właściwy dobór kremu do twarzy, ale też prawidłowy sposób przeprowadzenia codziennego oczyszczania twarzy. Jest to bardzo ważne z dwóch powodów: po pierwsze, właściwie oczyszczona twarz lepiej przyjmuje składniki aktywne zawarte w aplikowanym później kremie do twarzy, pod drugie, przy cerze mieszanej, która w strefie T posiada skłonności do nadmiernego przetłuszczania, tylko w ten sposób możemy zadbać o ograniczenie nadprodukcji sebum przez gruczoły łojowe.

Pamiętajmy jednak, by przy tendencjach cery mieszanej do nadwrażliwości unikać produktów, które w swoim składzie posiadają alkohol – jest to bowiem składnik, który w największym stopniu odpowiada za podrażnienia i zaczerwienienia na skórze. Przy oczyszczaniu cery mieszanej najlepiej sprawdzi się płyn micelarny, którego delikatny, a zarazem skuteczny skład, poradzi sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami, a także łagodzeniem podrażnień i przywracaniem skórze komfortu.
Istnieje 6 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Aga

    Mam cerę mieszaną i trudno mi znaleźć dobry krem nawilżający, żeby był dla mnie dobry. Słyszałam kiedys o kremie z Mixa, ale do tej pory go nie sprawdziłam. Może rzeczywiście warto. 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.