girl-1176717_640

Garnier Olia Jasny Blond – złocisty czy popielaty? Zobacz, jak odpowiednio dobrać kolor włosów do odcienia swojej karnacji!

Blond jest w Polsce zdecydowanie najpopularniejszym kolorem włosów, na który decydują się nie tylko naturalne blondynki, ale też coraz częściej szatynki i brunetki, chcące podkreślić swoją słowiańską urodę. Trzeba jednak przyznać, że wybór odpowiedniego odcienia blondu, a przy tym wykonanie efektownej koloryzacji jest bardzo trudnym zadaniem. Bardzo często okazuje się, że blond nie współgra z odcieniem naszej karnacji lub pojawiają się na nim niechciane żółte lub pomarańczowe refleksy. Podpowiadamy zatem, na co zwrócić uwagę przy koloryzacji włosów na jasny blond na przykładzie farb do włosów Garnier Olia!

Garnier Olia Jasny blond – zimny czy ciepły odcień?

Bardzo ważnym kryterium doboru farby do włosów w kolorze jasnego blondu jest właściwie dopasowanie jej do odcienia naszej karnacji. Zasada jest w tym przypadku bardzo prosta: zimne kolory farb do włosów będą pasowały do chłodnego odcienia karnacji, zaś produkty w ciepłym odcieniu do cery również w ciepłym kolorze. Jak to się jednak przedstawia w praktyce?

  • Zimne kolory farb do włosów np. popielaty lub perłowy blond, będą pasowały do pań o bladej skórze w kolorze różowym lub lekko niebieskawym (koloryt cery typowy dla osób posiadających cerę naczynkową).
  • Ciepłe kolory farb do włosów, to znaczy złocisty lub miodowy blond, sprawdzą się najlepiej u pań posiadających ciepłą karnację w kolorze moreli lub brzoskwini.
  • Produkty do koloryzacji o ciepłej poświacie powinny wybierać też panie, których skóra jest pokryta naturalną lub sztuczną opalenizną, a także kobiety, których skóra odznacza się szarym i ziemistym kolorytem – w ten sposób nadamy jej promienności.
  • W palecie farb do włosów Garnier Olia Jasny Blond odnajdziemy również neutralne odcienie, które będą pasować do każdej tonacji kolorystycznej skóry.

Jak właściwie ocenić kolorystykę swojej skóry?

Jeżeli mamy problem z prawidłową oceną tonacji kolorystycznej swojej skóry, możemy wykonać krótki i prosty test w domu, który pomoże nam w następnej kolejności dobrać nie tylko odpowiednią farbę do włosów, ale też wiele kosmetyków do makijażu. Będziemy potrzebować kartki w kolorze żółtym i różowym, które należy przyłożyć po kolei do swojej twarzy – jeśli nasza cera lepiej wygląda przy żółtej kartce, oznacza to, że mamy do czynienia z ciepłą karnacją, jeśli zaś przy różowej, nasza skóra posiada zimną tonację kolorystyczną.

Koloryzacja włosów na blond

Przed wykonaniem koloryzacji włosów na blond musimy sobie uświadomić przede wszystkim to, że najlepsze efekty przynosi zmiana koloru maksymalnie o 1-2 tony podczas jednego zabiegu farbowania włosów – w innym przypadku nie możemy mieć pewności, że na włosach nie powstaną kolorowe refleksy. Jeśli decydujemy się na przejście z ciemnego blondu na bardzo jasny blond, najlepiej w tym przypadku postawić na stopniowe rozjaśnianie włosów i rozłożyć zabieg na dwa etapy. Jeżeli zaś na jasny blond przechodzimy z ciemnych odcieni brązu, musimy wziąć pod uwagę, że być może niezbędne okaże się wykonanie najpierw profesjonalnego zabiegu dekoloryzacji – ciemne włosy bardzo ciężko przyjmują jasny barwnik i trzeba je do tego odpowiednio przygotować.

Włosy blond nie tylko dla blondynek
Jeśli wydaje nam się, że we włosach w kolorze jasnego blondu dobrze mogą wyglądać tylko i wyłącznie naturalne blondynki, to jesteśmy w wielkim błędzie. W ostatnim czasie bardzo modne staje się łączenie jasnych odcieni blondu z ciemną oprawą oczu, co przynosi bardzo ciekawy efekt kontrastu na twarzy. Brunetki i szatynki, które chcą zmienić swój dotychczasowy kolor włosów, ale przy tym obawiają się pełnej koloryzacji na blond, mogą wykonać koloryzację w stylu ombre, która będzie w tej sytuacji stanowiła doskonałą alternatywę dla blondu na całej powierzchni włosów.
Istnieje 5 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Mamy do pogadania

    Ja nie mam pojecia. Nie potrafię. byłam brunetką, walnęłam farbę, która miała być niby ciemnym brązem a stałam się krukiem. dosłownie 🙂 przy mojej bardzo jasnej karnacji wyglądam jak królewna śnieżka 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.