DSC_0696

Czy w domu potrzebna nam sokowirówka?

Ostatnio zapanowała moda na zdrowe odżywianie, na bycie fit. Obok ćwiczeń i zmagania się ze sobą od strony fizycznej mamy też dietę. A dieta oprócz posiłków to też soki i tak modne ostatnio koktajle. Namawiają na nie nas blogi związane z treningami, dietą, byciem fit. Namawiają nas też te dotyczące tylko i wyłącznie koktajli i im pokrewnych. Sięgamy po ogrom książek o tej tematyce. Ale w czym je robić? Jaki sprzęt się do ich przygotowania przyda? Czy potrzebujemy sokowirówki? Dziś kilka słów o ciekawym produkcie – 3w1 Ultimate Juicer.

Jakiś czas temu pisałam Wam o tym, że w ramach współpracy z marką Russell Hobbs dotarła do mojej kuchni całkiem ciekawa paczka z nowym sprzętem. O zawartości tej ciekawej przesyłki pisałam Wam w poście o Pomocnikach w Kuchni. A czy rzeczywiście sprzęty te okazały się pomocne, postanowiłam Wam napisać dzisiaj.

DSC_0562Z postów goszczących w dziale Kuchnia na blogu zdążyliście się dowiedzieć, że od czasu wzięcia się za siebie moja rodzina pokochała wszelkiego rodzaju soki i koktajle. Ale do tej pory naszym podstawowym narzędziem był najtańszy blender, który w okolicach otrzymanej przesyłki postanowił odmówić posłuszeństwa. Chyba przewidział, że nastąpi jego detronizacja przez 3w1 Ultimate Juicer. Ale z czym ten Juicer się właściwie je?

DSC_0576DSC_05783w1 Ultimate Juicer to multi-zadaniowa sokowirówka. Jest to sokowy kombajn. Dzięki temu produktowi możemy przygotować trzy typy produktów. Kiedy otworzyłam karton ilość elementów trochę mnie przeraziła. No wiecie, Ja – Blondynka i technika? To starcie kończy się zazwyczaj porażką, ale na szczęście nie w tym wypadku. Po pierwsze i najważniejsze produkt ten ma bardzo czytelną i prostą instrukcję. Wierzcie mi, bez niej ani rusz! Przynajmniej przy pierwszych spotkaniach z sprzętem. Sam korpus tej sokowirówki jest w kolorze białym z srebrnymi elementami. Wygląda całkiem zgrabnie i ładnie się prezentuje w kuchni. Pod korpusem mamy bardzo przydatne gumowe nóżki, dzięki którym sprzęt nam nie ucieknie z blatu kuchennego. Do korpusu kolejno przykręcamy kolejne elementy „układanki” w zależności od tego do czego chcemy użyć naszego Juicera. Ale co możemy z nią wyczarować?

DSC_0598Po pierwsze Juicer to typowa sokowirówka. W tej opcji mamy, co bardzo ważne, duży otwór bo 75mm do wrzucania naszych owoców. Bez problemu mogłam do produkcji soków użyć sporej wielkości ćwiartek jabłka. Noże są bardzo ostre i bez problemu radzą sobie z twardszymi owocami, a sito wyłapuje większość miąższu. Mamy również tłok do dociskania owoców, aby nic nam z sokowirówki nie uciekło. Dzięki temu sok jest dość klarowny. Niemal cała nakładka do soków jest wykonana z przezroczystego plastiku, dzięki czemu możemy zobaczyć co się dzieje z naszym owocem. Tempo pracy sokowirówki jest zaskakująco szybkie i sprawne. W zestawie mamy dołączony pojemnik z przezroczystego plastiku na pulpę o pojemności 1,3l. Mamy też dzióbek niekapek, którym wypływa nam sok.

DSC_0622Po drugie Juicer to wyciskarka do cytrusów. Ma on spory trzon do wyciskania owoców cytrusowych. Bardzo dokładnie wyciska nam połówki pomarańczy. Byłam bardzo zdziwiona dokładnością wyciskarki i tempem jej pracy. Wyciśnięcie soku z połówki pomarańczy trwało tyle co mrugnięcie okiem. Tutaj również mamy dzióbek niekapek, którym wypływa nam sok.  Sok jest klarowny.

DSC_0625Po trzecie Juicer to blender. W tym zestawie elementów mamy pojemnik na sok, który po zamknięciu dołączoną nakrętką może służyć jako bidon. Jest on o pojemności 700ml. Napełniamy pojemnik do maksymalnej ilości i nakręcamy na górę noże do blendowania. I tak wkręcamy go do korpusu Juicera do góry nogami. Tutaj możemy posłużyć się albo standardową szybkością albo pulsowaniem dobierając opcję do rodzaju produktu. W blenderze możemy prócz koktajli wykonać również zupę czy sos.

DSC_0643Ja uwielbiam takie wielozadaniowe sprzęty jakim niewątpliwie jest sokowirówka 3w1 Ultimate Juicer. Fajnie mieć jeden produkt, w którym wykonam tak wiele różnych dań. Po przetestowaniu produktu byłam przerażona ilości elementów do umycia, jednak jest to proste i łatwe. To duży plus, iż bez problemu utrzymamy produkt w czystości. Znalazłam jeden minus! A mianowicie jak dla mnie sprzęt mógłby być cichszy. Niestety kiedy dzieci przysną raczej nie podejmę się produkcji soków czy koktajli, aby nie pobudzić maluchów. 3w1 Ultimate Juicer kosztuje ok 750zł i można go kupić w dużych sklepach z AGD. My polecamy!
Istnieje 19 Komentarzy

Dodaj swój
 1. Nasze Bąbelkowo

  Bardzo fajny sprzęt 🙂 My mamy z kolei multizadaniowy blender, ale sokowirówka bardzo dobrze mi się kojarzy – z czasami dzieciństwa, kiedy mama i babcia robiły dla nas pyszne naturalne soczki z jabłek, marchewki i buraczków 🙂

 2. Gaba - Turlu Tutu

  Taaaak! Takie soki są najlepsze na świecie i je uwielbiam! Choć sama jestem w posiadaniu wolnoobrotowej wyciskarki do owoców:) Niemniej jednak każdy z nas powinien rozważyć zakup takiego sprzętu do działań kreatywnych z owocami, warzywami i nie tylko:P

  • MamaNaTropie

   Domowe soki niczym nie mogą być zastąpione. A jeśli mamy odrobinę miejsca w kuchni to warto pomyśleć o takim pomocniku, który wiele rzeczy zrobi szybko i sprawnie za ciebie

 3. Agata

  U nas pijemy dużo wody przefiltrowanej w naszym filtrze – ostatnio zakupiłam profesjonalny filtr molekularny. Ta wyciskarka wygląda interesująco – byłoby to drugie po filtrze prozdrowotne rozwiązanie w domu, zwłaszcza że postanowiłam się odzwyczaić od kawy 🙂

  • MamaNaTropie

   Kawa nie jest taka zła. Często w naszej diecie gorsze jest to co zawierają nasze potrawy czy ich proporcje. Ale trzymam kciuki aby się udało wprowadzić prozdrowotne rozwiązania w domu


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.