gift-553121_1280

4 kroki do idealnej organizacji urodzin dziecka

Urodziny dziecka to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Często, jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, staram się je urządzić ciekawie, czasami z rozmachem. Łapiemy się na tym, iż zasada postaw się, a zastaw się bywa nam bliska właśnie przy organizacji  urodzin pociechy. Ale jak zaplanować wszystko aby nie zwariować i nie zbankrutować? Myślę, że te 4 kroki pomogą i Wam zorganizować idealne przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

Organizacja urodzin dziecka a notes.

Organizacja urodzin dziecka bez planu jest jak chęć dojechania do celu samochodem bez mapy kiedy nieznanym drogi. Ale potrzebujesz konkretu. Proszę Cię, nie karteluszki czy notesiku z wyrywanymi kartkami. To musi być prawdziwy notes, gdzie co najwyżej będziesz mogła coś poskreślać, pomazać. Ale dzięki temu, że jest to coś trwalszego niż zwitek papieru Twoje myśli i plany pozostaną na dłużej, może do kolejnych i kolejnych urodzin dzieci. Przecież kto powiedział, że jeśli nie uda Ci się zrealizować jakiegoś projektu w tym roku w przyszłym nie będzie na to również szans. Notes to też okazja to używania kolorów, podkreśleń. Dzięki niemu może ustawić sobie wszystko wg ważności i terminów. To tutaj Twoje myśli i pomysły zapisane stają się bardziej realne, namacalne. Możesz ich zawsze dotknąć i wiesz, że Ci nie uciekną w natłoku zadań. Korzystacie z notesu do łapania swoich myśli na temat urodzin dziecka?

Organizacja urodzin dziecka a wybór miejsca.

Masz już szałowy notes, w którym zapisałaś kilka lub kilkanaście pomysłów. Do urodzin zostało Ci miesiąc bądź dwa, bo pewnie wszyscy bierzemy się za organizację urodzin dziecka właśnie z takim wyprzedzeniem. Musimy zastanowić się gdzie odbędzie się nadchodząca impreza. Czy zdecydujemy się na własne mieszkanie czy też przydomowy ogród czy też bawialnię lub inne miejsce z gastronomią i atrakcjami dla dzieci. Każda z tym opcji przynosi ze sobą plusy i minusy, każda ma swoje ograniczenia. W domu czy na ogrodzie jesteśmy u siebie, wiemy co i gdzie jest, znamy ograniczenia, którymi są ilość miejsca, zastawa stołowa. Tutaj też musimy wziąć pod uwagę czas i nasze możliwości sprzętowe. Najprawdopodobniej decydując się na swoje kąty zostajemy również kucharzem i cukiernikiem, a przy dziecku/dzieciach nasz czas bywa ograniczony. Organizacja urodzin dziecka w domu/ogrodzie jest też świetną przygodą. Czujemy się tutaj swobodniej, a zadania którym podołamy spowodują uznanie w oczach rodziny i zaproszonych gości. O wspaniałym uśmiechu i szeroko otwartych oczach naszego dziecka na widok wspaniałego przyjęcia wspominać chyba nie trzeba? Wybór lokalu to zdecydowanie większy wydatek, ale za wygodę się płaci. Dzięki temu możemy się skupić tylko na zaproszeniu gości i skompletowaniu garderoby swojej i dziecka. Którą opcję najczęściej wybieracie i dlaczego?

birthday-child-617861_1280Organizacja urodzin dziecka a goście.

Organizacja urodzin dziecka to przede wszystkim ludzie. To dla nich po części organizujemy to spotkanie towarzyskie, to ich ilość i wiek musimy wziąć pod uwagę w naszych notesowych planach. To bez nich przyjęcie się odbyć nie może, przecież nikt nie wyobraża sobie solenizanta dmuchającego świeczki na torcie w samotności. Pytanie czy robimy przyjęcie dla wszystkich czy też oddzielnie małe, kameralne dla najbliższej rodziny a drugie, często większe dla kolegów naszego dziecka i ich rodziców. Oczywiście póki maluch mały, takiego problemu nie mamy. Jednak najpóźniej w podstawówce będziemy postawieni przed tym tematem, a decyzja nie bywa łatwa. Zawsze martwimy się czy jeśli zaprosimy wszystkich razem to się pomieścimy, czy ludzie się dogadają jakoś ze sobą. Przecież tak naprawdę w większości nie będą się znali w tak licznym i zróżnicowanym towarzystwie. A Wy zapraszacie znajomych swojego dziecka z rodzicami?

Organizacja urodzin dziecka a wybór tematu przyjęcia.

I to może być poważny problem w temacie organizacji urodzin dziecka. Nad tematem/motywem przyjęcia spędzimy pewnie nie jedną noc i wieczór dyskutując z druga połową, może innymi członkami rodziny czy też z naszym dzieckiem. Jak dziecko jest w stanie wyartykułować nam to co lubi, czym się interesuje okazuje się być to mniejszy problem niż na początku. Przecież jak dobrać odpowiedni motyw przyjęcia urodzinowego kiedy mamy roczne czy 2-letnie dziecko, które jeszcze słowami nam nie przekaże co chce. Nawet przy starszym dziecku wybór odpowiedniej tematyki bywa trudny, szczególnie kiedy chcemy zrobić solenizantowi niespodziankę. Więc jak to zrobić,a by odkryć ideał? Obserwujmy dziecko, patrzmy jakie bajki wzbudzają w nim najwięcej emocji i do których najchętniej wraca. Zadajmy sobie pytanie jaki jest teraz jego ulubiony motyw i to nie może być ten sprzed pół roku bo gwarantuję, że obecnie jest zupełnie inny. Ja jako multimama wyprawiająca jedne urodziny dla 3 chłopaków (mają urodziny w odstępie 4 dni), muszę podjąć decyzję kompromisową. Poszukuję nadal motywu idealnego dla 2 letnich bliźniaków i 4 letniego starszaka… A Wy jakbyście to zrobili?

Organizacja urodzin dziecka to wielkie przedsięwzięcie logistyczne dla rodziny. Bardzo, jako Rodzice, chcemy aby był to idealny czas, radosny, wywołujący tylko uśmiech i łzy, ale te wyciskane przez szczęście. A jakie są wasze tajne sposoby na organizację idealnych urodzin dziecka?
Istnieje 21 Komentarzy

Dodaj swój
 1. tygrysimy

  Poważne wyzwanie przed Tobą. Połączenie upodobań 3 chłopców. Ciekawa jestem, jaki będzie motyw przewodni. Ja mam jeszcze trochę czasu, ale pamiętam jak niedawno z wielkimi emocjami planowałam 1 urodziny Synka.
  Powodzenia

  • MamaNaTropie

   Powiem Ci, że jak maluch ma mało latek to trochę bardziej dobieramy oprawę urodzin pod siebie i gości niż pod dziecka. Z biegiem czasu, masz rację to coraz większe wyzwanie

  • MamaNaTropie

   to wszystko przed Tobą 🙂 szczególnie jak dziecko będzie mogło samo wyartykułować swoje pomysły na urodziny

 2. mamymalucha.blogspot.com

  Ja mam za sobą roczek synka. Było kolorowo ale motywem przewodnim były samochody (synek jest ich wielkim fanem 🙂
  Miałam z tego super zabawę – nawet pomyślałam, że chętnie zajęła bym się organizacją imprez na większą skalę, hehe 🙂 Mąż nadmuchał 150 balonów.
  Dobrze, że masz samych chłopaków… połączyć temat dla dziewczynki i chłopca – to by było wyzwanie 🙂
  Może jakaś ulubiona bajka? Albo coś czym się interesują, co lubią robić (nie wiem… np. piłka nożna…?). Maluchy zapewne naśladują starszego brata 🙂

  • MamaNaTropie

   Naśladują starszego brata oj naśladują. Na tą chwilę po głowie majaczą mi się Carsy lub Toy Story bo to są najczęściej oglądane bajki i najchętniej wybierane przez całą trójkę zabawki.

 3. Arbuziaki

  Dla mnie co roku wyzwaniem jest upieczenie własnoręcznie tortu. Przywilej dziecka powyżej roku jest u nas taki że może sobie dowolnie wybrać smak i wygląd tego urodzinowego ciasta, a mama tę wizję realizuje 😉 W tym roku chłopcy zażyczyli sobie też cały pokój balonów. Było ich ponad 100! A ich miny kiedy wstali rano i je zobaczyli- bezcenne 🙂

 4. Zwykła Matka

  Kochana….ja juz chyba trzy lata z rzędu organizuję urodziny córki dla jej koleżanek…….W DOMU!!!! Jak masz ochotę – zajrzyj do mnie na bloga , sa chyba dwa urodzinowe posty 🙂 Z przepisem na tort włącznie!

  • MamaNaTropie

   Oj to na bank wpadnę, szczególnie po ten przepis na torta! Dla trójki solenizantów kupienie tortów byłoby sporym wydatkiem

 5. Iza D

  U nas zawsze jest tematycznie. Zazwyczaj robiłam u teściów na działce, ale w tym roku chyba zrobię w domu, a raczej na balkonie. Bo zawsze mam problem z transportem tortu. Tradycją już jest, że piekę go sama 😉

 6. KarollaDol

  Na ostatnio to jednak przerosło. 8latka ma jednak za dużo koleżanek 😉 i woleliśmy zdać się na gotowe pomysły. Organizowaliśmy urodziny w Parku Rodzinka (Poznań) i wyszło to bardzo fajnie, bo dzieciaki były wariacko szczęśliwe – te wszystkie trampoliny, podłogi interaktywne i małpie gaje to idealne miejsce na pełne szaleństwo maluchów i szansa na spokój dla rodziców 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.