910

3 sposoby na podział pokoju dziecięcego.

Kiedy zostajemy rodzicami i dysponujemy wolną przestrzenią w domu/mieszkaniu, którą możemy przeznaczyć na kąt tylko dla dziecka zastanawiamy jak to mądrze wykonać. Wiele zagadnień przy doborze mebli i dodatków musimy wziąć pod uwagę przy urządzaniu pokoju dla dziecka. Czy postawić na nowinki i modę w designie czy też kierować się funkcjonalnością. A wszystko jakoś musimy umieścić na tych kilku metrach przeznaczonych dla dziecka.  Jak to zrobić i co nam w tym pomoże?

Ja , jako mama trójki chłopaków w wieku do 4 lat miałam ostatnio w temacie pokoju dziecięcego ciężki orzech do zgryzienia. No właśnie jak pogodzić potrzeby 2 latka i 4 latka. Czy podzielić i czym przestrzeń w pokoju czy też pozostawić ją tylko ze strefami, które płynnie przechodzą między sobą? Przy okazji poszukiwań kilka gadżetów wpadło mi w oko i postanowiłam Wam je pokazać. Może i dla Was okażą się wspaniałą inspiracją i wyjściem z opresji urządzania dziecięcego pokoju.

KUBBIKI : Meble do przechowywania od FAM FARA
KUBBIKI od FAM FARA/Homify.pl
Meble Montana : Meble do przechowywania od Mootic Design Store
 Mootic Design Store/Homify.pl
  1. Regał na bibeloty.

Regał możemy oczywiście ustawić standardowo pod ścianą, ale! Może on tez nam służyć jako ruchoma ściana wyznaczająca z powodzeniem strefę wpływów kiedy pokój dziecięcy jest we władaniu więcej niż jednego dziecka. W momencie kiedy wybierzemy lekką konstrukcję, zwiewną, gdzie niektóre półki nie mają tylnej ściany możemy być sami zaskoczenie efektem. Im delikatniejszy mebel tym mniej zabierzemy światła w pokoju. Lekkość konstrukcji zniweluje poczucie zagracenia lub ciężkości w danej przestrzeni i nie da nam efektu jej ograniczenia. Dzięki takiemu regałowi możemy bez problemu uzyskać 2, 3 strefy w jednym pokoju – czy to dzieląc go na część zabawową i sypialnianą czy tez na części mieszkalne dla każdego dziecka.

Verrière intérieure : Szafy i komody od Thibaut Defrance – Cabestan
Verrière intérieure od Thibaut Defrance – Cabestan/Homify.pl
  1. Skrzynie, skrzyneczki i ławeczki.

To oczywiście taka „mniejsza” wersja regału. Jest niższa, często mobilna jeśli wybierzemy skrzynię na kółeczkach. Dodatkowo może stanowić świetną przechowalnię dla drobnych klocków, puzzli i wszelakich rzeczy, które nie wyglądałyby na półkach dość reprezentatywnie. Wiele ze skrzyń może stanowić również ciekawy, designerski element wystroju. Są często personalizowane, z siedziskami czy w fantazyjnych kształtach i kolorach. Zdecydowanie stanowią świetne wrota do strefy zabaw w dziecięcym pokoju

Drewniana skrzynia na zabawki z klapą ’Kufer Kapitana Brodacza’ : Meble do przechowywania od NOBOBOBO
 NOBOBOBO/Homify.pl
Toy Box : Meble do przechowywania od Treefabric
Treefabric/Homify.pl
  1. Sofy i fotele.

Często spotykany sposób podziału pokoju jeśli chodzi o pomieszczenia użytkowane przez dorosłych. Nie raz widzieliśmy to w wielkich salonach, gdzie wyznaczana jest strefa wpływu telewizora oraz osobna strefa jadalnianego stołu. Dlaczego by nie użyć tego fortelu w dziecięcym pokoju? Z powodzeniem podziału na strefy wpływów, szczególnie jeśli dzielimy pokój na części do bawienia i spania możemy postawić pomiędzy nimi ciekawe sofy czy tak modne teraz pufy. Nie dość, że dzielą one pokój z powodzeniem nie dają poczucia zagracenia. Zyskujemy również miejsce w której dziecko chętnie będą przesiadywały, odpoczywały pomiędzy kolejnymi minutami zabaw.

Sofa Classic : Biurka i krzesła od Sponge Design
Sofa Classic od Sponge Design/Homify.pl
Sofa Combo : Biurka i krzesła od Sponge Design
Sofa Combo od Sponge Design/Homify.pl

A Wy po co byście sięgnęli, aby stworzyć strefy w pokoju dziecięcym? Czy uważacie, że wprowadzanie takiego podziału jest konieczne czy też wynika z rodzicielskiego widzimisię? Pochwalcie się swoimi rozwiązaniami
Istnieje 7 Komentarzy

Dodaj swój
  1. madziulllaaaa

    Chętnie bym urządziła pokój dziecięcy z podziałami na strefy, zwłaszcza, że u nas zapowiada się podział na część chłopięcą i dziewczęcą 😀 Póki co jednak nie mamy osobnego pokoju dla dzieci i muszę wydzielić kącik do spania dla Maluchów w naszej sypialni.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.