DSC_3392

Akademia domowa, czyli zabawy edukacyjne

Każdy rodzic myśli w ciągu dnia wielokrotnie o tym czego jego dziecko nie potrafi, co powinno umieć czy też co chcemy rozwinąć w maluchu. Zakładamy często swoistą akademię domową dla swojej pociechy. Jednak wielokrotnie okazuje się, że nie do końca jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, nie mamy głowy do wykonywania pomocy naukowych lub nawet czasu aby ten temat ogarnąć od początku do końca solidnie. A ambicją naszą bywa często perfekcja w tym temacie! A niestety otoczenie nas często dopinguje nadmiernie do potrzebnej bądź nie pracy z dzieckiem.

DSC_3393Niestety barak czasu na pracę z dziećmi to chyba najgorszy dla mnie problem. Sięgam więc często po gotowe i ciekawe rozwiązania, które okazują się być dobrym wyjściem. Po pierwsze pracujemy z dzieckiem, bo mamy na czym, a po drugie po wytłumaczeniu ćwiczenia często syn jest w stanie chwilę posiedzieć nad nim sam kiedy ja w tempie ekspresowym wykonuję kolejny milion sprawunków. W założeniu osobistej akademii domowej dla moich dzieci pomogła nam Wydawnictwo Zielona Sowa. O innych ich pomocach pisałam <<TUTAJ>>. Otrzymaliśmy 2 zeszyty: jeden dla 2-latka a drugi dla 4-latka. W serii jest ich w sumie 8 pogrupowane w zależności od wieku dziecka. Zeszyty są w formacie A4, zamknięte lekko twardą okładką. Co ciekawe ich układ jest poziomy. Na kolejnych kartach znajdują się zadania do wykonania na danym poziomie, oczywiście przystosowane do danego wieku dziecka. DSC_3396Obrazki są duże, czytelne i ciekawe. Nad każdym znajduje się polecenie do wykonania, bardzo czytelne zarówno dla rodzica jak i dla użytkownika zeszytu. Dodatkowo ich uzupełnieniem są naklejki, które stanowią pomoc w wykonaniu zadania. Z drugiej strony obrazka znajdziemy również informacje dla rodzica. Tam dowiemy się co rozwija nasze dzięki wykonaniu danego ćwiczenia oraz dodatkowe rady pomocne w rozwijaniu ćwiczenia poza samą książkę. Jasio z wielką pasją realizował poszczególne zadania i ćwiczenia. Chętnie zasiada do tych zeszytów! Podejmuje wyzwanie i zdobywa nowe umiejętności i ćwiczy swoją wiedzę. Zaczęliśmy od zeszytu łatwiejszego dla 2-latków, następnie stopniując jakoby poziom trudności zajęliśmy się tym dla 4-latków. Rzeczywiście widać to stopniowanie trudności. Nas bardzo wciągnęły te zadania i fajnie spełniają swoją rolę w rozwijaniu mojego dziecka. Zeszyty z serii Akademia domowa do kupienia w cenie 9,99zł na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa <<TUTAJ>> oraz w dobrze zaopatrzonych księgarniach.

DSC_3398A czy Wy posiłkujecie się takimi wydawnictwami i pomocami? Które się u Was sprawdzają najlepiej, a co zdecydowanie nie spełniło swojej roli?
Brak komentarzy

Dodaj swój

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.