DSC_3284

Pędzące ślimaki – gra dla całej rodziny!

Gry planszowe zdecydowanie wracają do łask. Znów jest ich coraz więcej na rynku i granie w niem jest coraz modniejsze, trendy. Jak byłam nastolatką to pamiętam jak z całą rodziną potrafiliśmy usiąść właśnie do gdy planszowej i zapominaliśmy o całym, otaczającym nas świecie. Jak tylko moje dzieci pojawiły się na świecie również z mężem nie mogliśmy się doczekać pierwszych spędzonych chwil nad planszą i pionkami. Zatem dziś opowiem Wam o naszej pierwszej grze planszowej w rodzinie!

DSC_3290Dzięki współpracy z Egmont powitaliśmy w naszych skromnych progach nowość na rynku – Pędzące ślimaki. Jest to gra zamknięta w zgrabnym, kwadratowym pudełeczku. Jest ona przeznaczona dla wieku 6-106 lat, choć przy pewnym uproszczeniu zasad nawet nasz Jasio – 4 latek bardzo fajnie radzi sobie z grą. W środku znajduje się 3 częściowa plansza w kształcie prostokąta, 5 drewnianych ślimaków (nasze pionki) oraz 5 drewnianych kostek. Dodatkowo dołączone są gadżety pomocne w rozgrywaniu partyjki, a mianowicie grzyby oraz karty z ślimakami. Gra ta jest kolejną z serii o pędzących zwierzętach, w której ukazały się już jeże oraz żółwie.

DSC_3288Zasady gry są dość czytelne i łatwe do zrozumienia dla graczy. Każdy gracz może się poruszać po planszy dowolnym ślimakiem. Ilość przekraczanych pól jest wyznaczana przez rzucone przez gracza kostki. Jednak gra nie polega tylko na poruszaniu się do przodu po planszy. Dodatkowo jeśli staniemy na polu zajętym przez innego ślimaka zmuszamy go do kroku w tył i zdobywamy punkt! Jasiu bardzo chciał zagrać w tą grę. Szczególnie, że jest zbudowana z drewnianych, odpornych na takich małych ludzi elementów. Nie ukrywam, że trochę uprościłam zasady. Jednak pozwoliło to z powodzeniem grać nam wiele razy w tą planszówkę. Jasio bardzo ją polubił, dba i pilnuje jej jak oka w głowie. My polecamy ogromnie sięgnięcie po gry planszowe, spajają one z powodzeniem całą rodzinę, odrywają ją od telewizora i komputera. Dzięki planszówce spędzamy ze sobą czas, a to jest coś najważniejsze co możemy ofiarować swojemu dziecku! Gra pędzące ślimaki do kupienia w sklepie wydawcy w cenie 65zł <<TUTAJ>> oraz dobrze zaopatrzonych sklepach. DSC_3293
Brak komentarzy

Dodaj swój

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.