dsc_3187-1

Koktajl z kiwi – Świeżo i zielono!

Jeśli jesteście tu ze mną dłużej to zauważyliście iż na blogu pojawiają się posty na temat siłowni, trenera personalnego na na Instagramie fotki wypoconych mięśni po ciąży… Tak, wzięliśmy się z mężem porządnie za siebie. W związku z tym zaczęliśmy poszukiwać inspiracji i instrukcji jak masę tłuszczu zalegającą tu i ówdzie zamienić sprawnie na masę mięśniową. Nie oszukujmy się, prócz samych ćwiczeń musimy zmienić dietę, a właściwie przyjrzeć się naszemu menu… Zmagamy się z wyeliminowaniem cukru i słodkich napoi gazowanych. Staramy się wprowadzić więcej warzyw i owoców, koktajle np. jak ten koktajl z kiwi, których do tej pory nie piliśmy. A te z nich, zielone oprócz wielu witamin i związków mineralnych często też działają oczyszczająco na nasz organizm. Łącznie ze zmianami przyszły do nas nowe książki kucharskie od Wydawnictwa Olesiejuk, a w nich ciekawe przepisy.

Dziś zapraszamy na Koktajl z kiwi z książki Świeżo i zielono.

Składniki:
6 dojrzałych kiwi
2 szklanki kefiru (0,5L)
2 łyżki płynnego miodu

Koktajl z kiwi
Sposób wykonania:
Kiwi obrać, pokroić w kawałki. Owoce, kefir i miód umieścić w blenderze, zmiksować na gesty napój. Koktajl przelać do szklanek i podawać najlepiej od razu po przyrządzeniu.
Koktajl wygląda jak ten ze zdjęcia 🙂 Smak przyjemny, orzeźwiający. Zdecydowanie dla tych co kochają kiwi!
Koktajl z kiwi
Koktajl z kiwi
Koktajl z kiwi
Książka zawiera wiele ciekawych przepisów właśnie z zielenią nie tylko w tle ale i w rolach głównych. Warto sięgnąć po nią kiedy nie mamy pomysłu na zieleninę na talerzu, a chcemy aby było zdrowo i smacznie. Znajdziemy tutaj zaskakujące połączenia, nad których wykorzystaniem dalej się zastanawiam, ale chyba się podejmę eksperymentowania. Pozycja do kupienia w cenie ok 19zł w Wydawnictwie Olesiejuk <<TUTAJ>> oraz większych księgarniach.
To co smacznie i zdrowo? A Wy jakie koktajle lubicie? Często sięgacie po koktajle i świeżo wyciskane soki warzywne oraz owocowe? Powiedzcie po jakie sięgacie najczęściej?

 Świeżo i zielono
Świeżo i zielonoIstnieje 18 Komentarzy

Dodaj swój
    • Mama na tropie

      Oj ja jedyny gazowany napój dopuszczam kwas chlebowy, bo po prostu kocham bąbelki! A wpisów na takie koktajle i soki a właściwie ich mieszanki będą pojawiały się częściej na blogu 🙂

  1. Nasze Bąbelkowo

    Koktajle owocowe bardzo lubię, a Wam gratuluję takiego samozaparcia i entuzjazmu 🙂 Sama czasami nawet nie mam siły telewizyjnego pilota podnieść, więc tym bardziej płyty z ćwiczeniami Chodakowskiej poszły u mnie w zupełne zapomnienie 😉 Jak wy dajecie radę przy trójce maluchów? 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.