worry-about-hog-705179_640

Interaktywnie z maluchem

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jaki sposób można rozwijać umiejętności maluchów? Już nawet niemowlaki można uczyć, tylko należy wiedzieć, jak to robić? Odpowiednie zabawki oraz „materiały” do nauki potrafią pomóc rodzicom w pokazywaniu otaczającego ich pociechy świata. Dodatkowo zabawki interaktywne powodują zainteresowanie dzieci oraz zachęcają je do dalszych zabaw.

Maluchom do pierwszego roku życia warto pokazywać książeczki edukacyjne, które opierają się najpierw na kształtach i kontrastowych kolorach (biało-czarnym, czerwono-czarnym lub żółto-czarnym). Dzięki temu pociecha zaczyna spostrzegać różnice pomiędzy figurami geometrycznymi. Im dziecko starsze tym lepiej szukać bajek w odpowiednim przedziale wiekowym. Można kupić też książeczki z owocami, zwierzątkami, pojazdami etc., aby tłumaczyć maluchowi pewne prawa zachodzące w otaczającej go rzeczywistości, ale również, po to by uczyć go naśladowania dźwięków.
Drugim pomysłem na zabawę edukacyjną dla malucha jest mata. Wśród zabawek interaktywnych robi wielką furorę. Jest to pewnego rodzaju plac zabaw dla kilkumiesięcznego niemowlaka. Dostarcza ona dziecku wielu bodźców, w postaci dźwięków, mrugającego światełka i obracających się zabawek. Jest to świetny moment by zaciekawić malucha i skupić jego uwagę na dłużej. Takie zabawki interaktywne powodują, że dzieci rozwijają się prawidłowo. Ich uwaga zostaje skupiona na dźwięku i obrazie. Zmysł wzroku oraz słuchu pracuje, a w dodatku, gdy w pobliżu jest ukochana mama lub tata, to maluchy chętniej zwracają uwagę na dodatkowe atrakcje na macie. W końcu każdy maluch kocha bawić się ze swoimi rodzicami!
Dla starszych maluchów świetnie sprawdzają się zabawki interaktywne, które pomagają dziecku kształtować wrażliwość lub empatię, np. pluszaki przypominające zwierzątka i wydające podobne dźwięki. Dzięki temu maluch może nauczyć się, że zwierzęta domowe należy głaskać, a nie ciągnąć za ogon, że należy je karmić oraz wyprowadzać. Są to dobre ćwiczenia przed wprowadzeniem do otoczenia domowego psiego lub kociego przyjaciela. Dzięki takiej zabawce maluch zobaczy, jak należy traktować zwierzątka oraz jak się nimi opiekować. Propozycje takich zabawek znajdziesz na http://www.toysplanet.pl/pol_m_Zabawki-Interaktywne-138.html.
Zabawki interaktywne dla maluchów i trochę starszych dzieci to świetny pomysł. Dostarczają im wielu bodźców, budzą zainteresowanie otaczającymi ich przedmiotami, a także kształtują wrażliwość. To dla wielu rodziców bardzo ważne przy wyborze odpowiednich zabawek, dlatego warto dobrze zastanowić się, które z zabawek edukacyjnych dla najmłodszych wypracowują interakcje, a które służą wyłącznie zabawie.
Istnieje 13 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.