rower dla bliźniaków

Gadżety dla bliźniaków

Na rynku mamy bardzo dużo gadżetów dla niemowląt i dzieci, dosłownie półki sklepowe się pod nimi uginają. Kiedy młody rodzic wchodzi w objęcia tych gadżetów dla dzieci nie tylko może osiwieć ale i pozbyć się całej zawartości portfela i karty kredytowej. Tylko jakie akcesoria wybrać dla naszego dziecka? Co rzeczywiście będzie nam potrzebne, a co może się okazać zbieraczem kurzu? A jak odnaleźć gadżety dl bliźniaków? No przecież wszyscy producenci jakby na siłę i z premedytacją nie zauważają potrzeb rodziców wieloraczków… Więc zobaczcie co ciekawego znalazłam w sieci, co mamy i coś z tego się u nas sprawdza? No i najważniejsze pytanie czy bycie rodzicem wieloraczków oznacza pomnożenie wyprawki przez ilość naszych pociech?

1. Gadżety dla bliźniaków – wózek

Wózki dla bliźniaków każdy zna, więc nie będę się o nich rozpisywała. Tym bardziej, że cały post poświęcony temu zagadnieniu znajdziecie <<TUTAJ>>.
zdjęcie z podwojneszczescie.net

2. Gadżety dla bliźniaków – rower czy sanki?

Na początku oczywiście rzecz zbędna, ale kiedy rodzica zastaje wiosna i lato lub zima, a dziecko już biega i chodzi bardzo sprawnie zaczynamy potrzebować tych środków transportu. Jednak przy bliźniakach powstaje pytanie czy kupić jeden rower? No właśnie jedne pojedynczy, jeden podwójny czy też dwa pojedyncze? To kwestia którą musimy rozważyć w najbliższym letnim sezonie. Kusi nas ten podwójny i to bardzo tylko jak tutaj rozwiązywać konflikt kierunkowy. Przecież każdy z bliźniaków ma swój charakter i pomysł na działania, a co za tym idzie będzie chciał podążyć w zupełnie innym kierunku niż jego brat… Może być ciężko?!
zdjęcie z blizniaki.waw.pl

3.  Gadżety dla bliźniaków – łóżeczko

Producenci na szczęście wyszli nam tutaj na przeciw. Możemy zakupić jedno łóżeczko dla naszych bliźniaków, nie zagracając sobie pokoju dwoma sztukami. Jednak my wybraliśmy inne rozwiązanie, a mianowicie widząc ogromną więź między chłopakami położyliśmy ich razem w jednym łóżeczku. Następnie kiedy byli już zbyt duzi, każdy z nich otrzymał już własny materac. Dwa oddzielne łóżka pozwalają rodzicom lepiej rozplanować powierzchnię pokoju dzieci oraz łatwiej manipulować meblem w razie potrzeby.
zdjęcie z justmultiples.com

4. Gadżety dla bliźniaków – nosidło

Na początku maluchy oczywiście jeżdżą w swoim rydwanie, więc rodzic nie ma z tym większych problemów. Jednak w pewnym momencie wyrastają z wózka lub chcą być bardziej samodzielne na własnych nogach. I tu rodzi się spory problem dla rodzica, bo przecież wokół ulice, samochody i inni ludzie. Może kiedy dzieci już będą marudziły, stwierdzą że nie dadzą rady postawić jeszcze jednego kroku takie nosidło pomoże dotrzeć całej rodzinie do celu. Rozważam taką opcję na wiosnę, kiedy planujemy wysiąść z naszego wózka.
zdjęcie z blizniaki.waw.pl

5. Gadżety dla bliźniaków – kąpiel

Malucha ciężko się kąpie, szczególnie kiedy jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami. A przy bliźniętach problem jest większy, szczególnie kiedy nie mamy drugiej pary rąk do pomocy. Na początku przy siedzących maluchach może okazać się pomocna taka mata. Pozwoli z powodzeniem ustabilizować nam dziecko w wannie (do wanienki się razem nie mieszczą!) i jednocześnie może stanowić fajną zabawkę dla maluchów.
zdjęcia z justmultiples.com

6. Gadżety dla bliźniaków – karmienie

Szukając inspiracji do tego zestawienia natknęłam się na jednej ze stron amerykańskich na fajnego pomocnika przy karmieniu bliźniaków. Szczególnie, jeśli dopiero zaczynamy podróż po smakach. Znalazłam tą oto paletę, która zdecydowanie ułatwia nam karmienie maluchów. Pozwala wziąć ze sobą wiele różnych słoiczków czy opakowań nie kładąc ich jednocześnie naszym rozbrykanym bliźniakom pod rączki. A stolik do karmienia, to moje marzenie nawet teraz łapanie rozbrykanych maluchów w każdym koncie w domu gwarantuje nerwy u rodzica i plamy na meblach, ubraniach czy dywanie.
A według Was co jeszcze przydałoby się rodzicowi wieloraczków!?Istnieje 11 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.