dsc_3022

Biblioteka smyka – Syfon i uczucia.

Jakiś czas temu trafiła do naszej biblioteczki smyka druga część przygód psa imieniem Syfon. Tym razem Syfon jest naszym przewodnikiem po świecie uczuć. A więc jak u nas sprawdził się Syfon i uczucia Iwony Kamińskiej, wydany przez Czterolistne Wydawnictwo?

Dzieci poznają każdego dnia otaczający ich świat. Wiele kwestii może być dla nich niezrozumiałych, mogą się obawiać lub zupełnie nie radzić sobie z tym co je spotyka. Nie zawsze też my, rodzice, z łatwością umiemy nazywać wszystko co się dzieje i mówić szczególnie o uczuciach i emocjach targających naszym życiem. A jak wytłumaczyć coś co my sami nie potrafimy wytłumaczyć sobie. Czasami też jako rodzice kluczymy, nie umiemy czegoś wyjaśnić w sposób zrozumiały dla naszej pociechy.
Syfon i uczucia

Ta książka przychodzi nam z nieocenioną pomocą właśnie w takich sytuacjach. jest to książka w formacie A5, popularnym zeszytowym. Posiada twardą okładkę, w czerwonym żywym kolorze z Syfonem na głównym planie. Syfon jest miłym psiakiem, kundelkiem i równie ciekawym świata stworzeniem jak nasze dzieci. Tym razem Syfon pomaga naszym dzieciom zrozumieć różne uczucia, z którymi spotykają się w swoim młodym życiu. Poznawanie uczuć nie jest łatwe, ale zobaczcie sami. Syfon dzięki opisanym w książce przygodom pokazuje nam np. żal, radość. Oprócz świetnych przygód zilustrowanych ciekawymi obrazami możemy w tekście znaleźć jeszcze jedną ciekawostkę. W tekście umieszczone są też wersy wyjaśniające trudne pojęcia jak np. chować urazę czy kto to jest żółtodziób.

Syfon i uczucia

Mój najstarszy syn był oczarowany książką o Syfonie. Pierwszej części nie znaliśmy, więc martwiłam się iż nie będziemy mogli do końca zrozumieć drugiej odsłony przygód Syfona. Syn jednak uwielbia oglądać książkę, a nieumiejętność czytania zastępuje sobie snuciem opowieści na podstawie pięknych ilustracji. Historie są dość długie, jednak nawet 3,5 latek „dotrwa” do ich końca. Żartobliwość i ciekawe ujęcie tematu bardzo w tym pomagają. I okazuje się, że nawet o trudnych tematach można rozmawiać ciekawie i zrozumiale dla małego dziecka. Koszt książki to 34,90zł. Polecamy!

Syfon i uczuciaIstnieje 12 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.