z15625482q2clozka-dla-dzieci-proj-mathy-by-bols

Ideał łóżka dla dziecka.

Jakie powinno być idealne łóżko dla dziecka? Kiedy należy je zmienić z typowych szczebelków na takie, które dziecko użytkuje samodzielnie? jak pogodzić rodzeństwo, które chce spać właśnie w tym jednym miejscu, w tym jednym łóżku? Czy każde łóżko jest dobre do małego pokoju? Jak to zrobić, aby było wygodnie a zarazem funkcjonalnie? Czy łóżko może rosnąć wraz z naszym dzieckiem?

Te wszystkie pytania przelatują w głowie każdego rodzica, praktycznie od 6 miesiąca. To wtedy jeśli byliśmy posiadaczami kołyski wymieniamy ją na łóżeczko ze szczebelkami i proces rusza jak lawina. Później szczebelki na tapczanik? A co z rodzeństwem? Ja jestem szczęśliwą posiadaczką aż trójki chłopaków, więc nie posiadając zbyt wiele miejsca planujemy z mężem urządzić im jeden większy pokój. Różnica wieku to bez 3 dni równe 2 lata, więc obserwując ich wielką więź i chęć do wspólnych zabaw mamy nadzieję, że jakoś pogodzą się w jednym pokoju. Kiedyś pisałam Wam już o kilku inspiracjach do dziecięcego pokoju <<TUTAJ>> czy fajnych dodatkach pomagających zorganizować rozgardiasz zabawek naszej pociechy <<TUTAJ>>. Tym razem postanowiłam wziąć na warsztat łóżko!
Jak podają różne badania w łóżku spędzamy w sumie ok. 25 lat naszego życia. Wyrasta więc nam ono na bardzo ważny mebel, co wcale każdemu rodzicowi nie poprawia humoru. Wybór jest więc bardziej istotny. Wybierając więc ten mebel do pokoju malucha musimy odpowiedzieć sobie na kilka kwestii:

Wiek dziecka.

Oczywiście momentem startowym jest teraźniejszość. Musimy postanowić czy to np. czas na przełożenie malca z łóżeczka ze szczebelkami do bardziej dorosłego. Zastanówmy się czy pociecha jest na tyle samodzielna, iż łózko bez szczebelek nie zagraża jego fizyczności, np. czy maluch nie sturla się w nocy! Jednak myślę, że nasze myślenie o dobrym łóżku nie powinno się kończyć tylko na teraz. Warto wziąć też pod uwagę fakt, iż ten mebel raczej kupujemy na kilka lat, a więc sięgnijmy myślami dalej, złapmy szerszą perspektywę czasu. I co teraz, warto aby było funkcjonalne i rosła wraz z naszym dzieckiem.
zdjęcie z funkydiva.pl

Funkcjonalność

Łóżko pełni wiele ról w pokoju dziecięcym. Oczywiście spanie to jego główne zadanie, ale również z powodzeniem staje się świetnym placem zabaw, czytelnią małego mola książkowego, garażem dla jego autek czy domkiem na drzewie. Dzięki zastosowaniu np. wysuwanych skrzyń pod spodem możemy mądrze zagospodarować miejsce chowając tekstylia, ubrania zmieniane z zimowych na letnie i odwrotnie czy też różnego rodzaju szpargały. Podobają mi się tez ogromnie łózka, na zasadzie antresoli. Są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób posiadających pokoje o wysokich sufitach, ok. 3m. Wtedy pod łóżkiem możemy dziecku urządzić kącik zabaw, wybudować coś w rodzaju domku na drzewie czy też namiotu. Dla młodzieży może to być funkcjonalne biurko i kącik naukowy lub mini garderoba dla dorastającej dziewczyny.
zdjęcie z babyonline.pl

Ile łózek w jednym pokoju?

Czy więcej niż jednym mieszkańcu dziecięcego pokoju najlepszym rozwiązaniem będą łóżka piętrowe. Dzięki ich zastosowaniu mamy zajęte zdecydowanie mniej miejsca, więc pozwalają sensownie zaadoptować nawet mniejszą powierzchnię dla rodzeństwa. Choć podejrzewam, że jakiś czas będą się toczyły spory, którego z dzieci kwatera jest tą górną. Warto przy wyborze takiego wariantu zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i solidność wykonania. Przecież nikt z nas nie chciałby, aby szczególnie z górnego poziomu maluch nam spadł, aby drabinka była niefunkcjonalna albo te łóżko poniżej nie pozwalało swobodnie poruszać się na nim dziecku. Fajne łóżka piętrowe widziałam np tutaj: http://kdcmeble.com/pl/lozka-dla-dzieci/lozka-pietrowe/
zdjęcie z kdcmeble.com.pl
To co jakie łóżko marzy się Wam, Rodzice dla pociechy?Na co jeszcze zwrócilibyście uwagę, przy dokonywaniu wyboru?Istnieją 3 Komentarze

Dodaj swój
  1. Magdalena Stanisław

    My długo zastanawialiśmy się nad wyborem łózka dla naszych pociech . Szukaliśmy łóżek funkcjonalnych , wygodnych, ładnych a do tego takich które będą im długo służyć 🙂 . Nasze pociechy mają 2 i 5 lat a internet pełen jest zachęcających , pięknych łóżeczek z różnymi motywami z bajek bądź cudnych łóżek piętrowych , Nasze pociechy są wyjątkowo ruchliwe 😀 więc postawiliśmy na bezpieczeństwo i wybraliśmy dwa pojedyncze białe łóżka , bez żadnych ozdób ani motywów . Lóżka są długie bo mają 185 cm więc będą im służyć na lata . Mają barierki zabezpieczające dzięki którym nie musimy się martwić ,ze nasze skarby wypadną w środku nocy z łóżka . POLECAM 🙂

    • Magdalena Stanisław

      Ps. Polecam wszystkim łózka w kolorze bieli – w dziecięcym pokoju prezentują się bajecznie a dzięki temu ,że nie posiadają żadnych naklejek ani ozdób nie nudzą sie , nie wychodzą z mody i służą przed długie lata . Nie boję się ,że maja pociecha za dwa lata mi powie "Mamo , tato już nie chcę tego łóżka bo jestem za duża na łózko z księżniczkami albo misiami . Oczywiście wszystko zależy od funduszy . Jeśli kogoś jest stać aby co 2- 3 lata zmienić łóżko dziecięce to oczywiście zachęcam do kupna tych z motywami 🙂 .


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.