dsc_2747

Wygibasy z naszej klasy!

Co jakiś czas wraca jak bumerang temat otyłości u maluchów. Zewsząd słyszymy, że zła dieta, że za dużo słodyczy, za mało warzyw i owoców oraz krucho z ruchem. Pojawiają się również różnego rodzaju kampanie np. mające na celu zmianę nastawienia dzieciaków do lekcji w-fu. Niestety samą dobrą dietą nie zrzucimy wagi czy też nie poprawimy stosunku mięśni do tłuszczu w naszych ciałach. A tak jak ze wszystkim, dobre nawyki dotyczące ruchu należy ofiarować naszym maluchom już od najmłodszych lat. Ostatnio w nasze dłonie trafił pomocnik w tym zadaniu.

Warto sięgać po fajne pomoce w aktywizowaniu maluchów. Przecież sięgamy po najlepsze książki uczące nasze dzieci życia, więc dlaczego nie pomóc sobie z aktywizacją ruchową. Nie należę do osób chętnie ćwiczących, bieganie czy basen to coś co średnio lubię i raczej toleruję niż kocham. Dlatego ciężko mi samodzielnie namawiać czy inspirować maluchy do gimnastyki. Stąd sięgnęliśmy po płytę pod tytułem „Wygibasy z naszej klasy”.
Jest to wydawnictwo zawierające 2 płyty: CD oraz DVD. Na płycie znajdziemy 6 piosenek. Na DVD są one dodatkowo zilustrowane animowanymi teledyskami. Występują w nich dzieci, śpiewają i ilustrują układem ruchów teksty piosenek. Całe wydawnictwo zamknięte jest w zgrabnym pudełku. Moje maluchy pokochały tą płytkę. Włączam ja w komputerze, co bliźniaki okraszają piskami, pewnym podnieceniem i podskokami. Nie mogą się doczekać, ponieważ nasz sprzęt trochę wolny bywa… Uwielbiają te piosenki, cieszą się do ekranu ogromnie kiedy śpiewają postacie dzieci na monitorze. Same piosenki zachęcają do ruchu, inspirują do skoków czy zygzaków w co z powodzeniem angażują małego obserwatora. Myślę, że warto sięgać po takie wydawnictwa, które fajnie angażują nasze maluchy od najmłodszych lat przyzwyczajając je do codziennej gimnastyki. Płyta z piosenkami do kupienia <<TUTAJ>>.Istnieją 4 Komentarze

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.