dsc_2740

Biblioteka smyka – Rok w lesie

Dziś w kolejnej odsłonie Rodzinnej Czytelni chciałam Wam pokazać wyjątkową książkę. Moje dzieci kochają zwierzątka. Potrafią bardzo długo, jak na takie maluchy, skupić się na pochłaniającej je książce. Jak wiecie mam dzieci w różnym wieku, ale ta pozycja z powodzeniem pogodziła i 3,5 latka i 1,5 roczne maluchy. Jeśli chodzi o bliźniaki nie byłam tym zdziwiona, ale jeśli chodzi o 3,5 letniego Jasia bardzo mnie zaskoczyło, iż zachwyciła go książka z tak małą ilością tekstu.
A mowa dziś o książce „Rok w lesie” Emilii Dziubak wydanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
Książka w dość niespotykanym formacie A4, ze sztywną okładką i takimi samymi kartkami w środku. Dlatego jest świetna dla małych czytelników, niestety demolujących książki miękkie. W środku znajdziemy pięknie wykonane ilustracje przedstawiające na kolejnych 12 stronicach życie lasu i jego mieszkańców. Wszystko podzielone na 12 miesięcznych odsłon. Dla kochających treść zawartą w słowach, a nie tylko obrazach również coś się znajdzie prócz nazw miesięcy na każdej ze stronic.

Na samym początku są ukryte krótkie historie opowiadające o bohaterach trzymanej w dłoniach pozycji. Znajdziemy tutaj między innymi misia i wilka i kreta czy pająka. Mój syn stwierdził, że tą książkę zabiera do szkoły… Na jej podstawie może każdy rodzic opowiedzieć piękne historie, snuć przygody każdego ze zwierząt. Można również śledzić przygody w każdym z przedstawionych miesięcy konkretnego zwierzęcia tłumacząc roczny cykl życia żyjątek. Książka pomogła nam w wytłumaczeniu wielu zależności zarówno między zwierzętami jak i nimi a zmieniającą się przyrodą. A wszystko w bardzo zrozumiałej i czytelnej formule. Dlatego warto mieć takie pozycje w swojej biblioteczce. Posłużą nam przez wiele lat ze względu na wydanie twarde, ale również ze względu na wykonanie. Z powodzeniem i maluch i kilkulatek zajrzą do „Roku w lesie” z wielkim zainteresowaniem. Koszt książki to 44,90zł i do kupienia w Wydawnictwie Nasza Księgarnia <<TUTAJ>> oraz w dobrych księgarniach. Inne książki tego wydawnictwa znajdziecie w dziale Biblioteczka <<TUTAJ>>.
Istnieją 2 Komentarze

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.