dsc_1356

Biblioteka smyka – O czterech przyjaciołach

Dziś w kolejnej odsłonie o naszej biblioteczce, chciałam Wam pokazać pewną serię książeczek. Jest to zestaw 4 części Wydawnictwa Zielona Sowa. A w jej skład wchodzą przygody Kaczuszki, Misia, Kotka i Pieska. 
Mój mały Miś – Agnieszka Sobich, Marta Kurczewska Wyd. Zielona Sowa
Mój mały Kotek – Agnieszka Sobich, Marta Kurczewska Wyd. Zielona Sowa
Moja mała Kaczuszka – Agnieszka Sobich, Marta Kurczewska Wyd. Zielona Sowa
Mój mały Piesek – Agnieszka Sobich, Marta Kurczewska Wyd. Zielona Sowa

Cała seria wydana bardzo fajnie, kolorowa. Są to książki o twardej okładce i kartkach. Moim zdaniem przeznaczone nawet od pół roku do ok. półtoraroczniaka. W środku każdej znajdziemy radosne przygody danego bohatera, poznającego świat i ciekawe postacie żyjące tuż obok niego. Ilustrowane są ciekawie, bardzo przyjaźnie dla młodego czytelnika.

Ilustracje wyglądają jakby były malowane przez ilustratora pastelami lub innymi kredkami. Kolory ciekawe, zróżnicowane pozwalają młodemu człowiekowi pytać o nie, poznawać świat razem z bohaterem podczas jego przygody. Same tekst jest krótki, prosty do zrozumienia dla dziecka. Choć zakupione zostały dla Jasia, który uwielbiał Kotka i znał jego przygody na pamięć, obecnie z powodzeniem podziwiane są przez Franka i Olka. I muszę przyznać, że są wytrzymałe!
Jest 1 Komentarz

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.