dsc_1829

Do you speak English? Sprechen Sie Deutsch?

Czyli językowy zawrót głowy. Języki obce jak wiadomo potrzebne są, niezbędne czasami. Coraz częściej też się nam zdarza słyszeć pytanie w obcym języku i troszkę wstyd kiedy nie potrafimy wydukać z siebie kilku podstawowych zwrotów. Jako, że zajęta trochę jestem maluchami nie mam szans uczęszczać na grupowe zajęcia. Cóż mi zatem pozostaje jak tylko szlifować, ćwiczyć i nauczyć się kilku nowych słów w nieojczystym języku?! Ale jak to zrobić w domu w sensownej cenie? Nauka języka obcego za pomocą fiszek, czy to ma sens? I tu w pomocą przyszły mi wkarteczkach.pl.

Angielski w karteczkach – słownictwo dla początkujących

Ciągle jestem zabiegana, nie mam niestety czasu aby poprawiać stan znajomości języka. Nie używając go obecnie na co dzień sama łapię się na tym, iż wielu słów już nie umiem zrozumieć czy podać. A szkoda marnować to co już się osiągnęło. Na spotkaniu B(LOG)iń w Poznaniu otrzymałam takie magiczne pudełeczko. W środku znajdziemy 1000 karteczek ze słówkami angielskimi wraz z ich przykładowym zastosowaniem, płytkę z ich wymową (native speaker) i kolorowe zakładki do segregowania fiszek na do nauki, uczę się, umiem i powtarzam.

Dodatkowo kiedy chcemy jakieś z nich zabrać ze sobą mamy smycz z etui i nauka języka jest już zawsze z nami, bez względu czy to dom czy środek komunikacji miejskiej. Ja osobiście nigdy nie uczyłam się niczego z profesjonalnych fiszek. Choć na studiach zdarzało się, że przygotowywałam takie karteczki np. z łacińskimi nazwami gatunków. Tak uczyłam się tego, po co, a kto to może wiedzieć:)

Fiszki są fajną i przystępną formą nauki słownictwa, jego poszerzania. Tutaj mamy dostępne je na różnych poziomach zaawansowania oraz w różnych językach – angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim. Jeśli nie masz czasu na profesjonalny, grupowy kurs lub nie masz ochoty wychodzić z domu a możesz 20min dziennie poświęcić na naukę to fiszki wkarteczkach mogą być Ci niezbędne.
Koszt jednego kursu to 59,90zł, ale śledźcie mają promocje:)
Zapraszam na ich fajnpage TUTAJ

 
Jest 1 Komentarz

Dodaj swój
  1. natalia

    W obecnych czasach ciężko jest się obejść bez angielskiego, dlatego regularnie wykonuję testy dostępne w Internecie. Mam nadzieję, że będę kiedyś mogła się biegle komunikować.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.