dsc_0853

Rodzinna czytelnia vol.1

Kochani początek tej serii postów miał być w weekend, dokładniej w niedzielę. Ale niestety co sobie czasami człowiek zaplanuje to jak na złość wszystko robi tak aby mu nie wyszło. Teraz też piszę go trochę pod górkę, bo maluchy coś postękują – czytaj budzą się do karmienia a Jasio chory leży w łóżku i stękoli pod nosem. Ale ja się człowiek nie zabierze to nic się nie pojawi:)
oto oficjalnie otwieram naszą RODZINNĄ CZYTELNIĘ. Za niedługą chwilę pojawi się również osobna zakładka, aby można było do naszej czytelni łatwiej i szybciej trafić. Posty tutaj będą się pojawiały tak co ok. 2-3tyg. i znajdziecie w tym miejscu zarówno pozycje dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Zatem zapraszam w podróż ścieżkami wyobraźni, marzeń, bajek, baśni i legend oraz dnia codziennego w literaturze faktu:) Zaparzcie sobie kawki lub gorącego kakao, owińcie się ciepłym kocem i ruszamy na szlak literacki.

Polscy Poeci Dzieciom Wydawnictwo Olesiejuk

W tej opasłej, pięknie wydanej książce znajdziecie po kilkanaście utworów Mari i Konopnickiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredro oraz Urszuli Kozłowskiej. Grono twórców jak widać spore i zacne, a w opasłym tomie takie standardy jak Lokomotywa, Bambo, Paweł i Gaweł czy też Smok wawelski.Wielkim plusem jest twarda okładka, wytrzymała na wiele wygibasów które robi z nią mój synek. Moją uwagę zwrócił również fakt iż jest ona szyta, a nie jak większość pozycji klejona co daje większy opór przed rozrywaniem i wyginaniem w drugą stronę.Tak niestety Jasio to bardzo wytrwały tester rzeczy wszelakich. Jeśli chodzi o samą treść, to utwory dobrane są znakomicie. Mój synek zakochał się oczywiście w Lokomotywie, którą czytaliśmy już z milion razy czy murzynku Bambo. Wcześniej miał okazję poznać Pawła i Gawła czy

Bazyliszka, które to również z miłością wysłuchuje wieczorami przed snem. Książka jest pięknie ilustrowana, co pomaga zrozumieć 2-latkowi lepiej treść utworów oraz odnaleźć ulubione opowieści. Kartki wewnątrz książki choć nie są już kartonowe, to jednak swoją sztywnością i grubością gwarantują niezłą odporność na gniecenie malutkich dłoni. Ja serdecznie polecam i zapraszam w podróż po opowieściach również naszego dzieciństwa.

Koszt to ok.20zł.
Istnieje 10 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.